Tecno AI Tanıtıldı, İşte Gelen Yenilikler

Tecno, MWC 2024’te Pova 6 Pro, birkaç dizüstü bilgisayar ve hatta bir robot köpek gibi çok sayıda ürün tanıttı. Bu ürünlerin ardından HiOS cihazlarının yakında alacağı Tecno AI adı verilen yeni bir yapay zeka özelliği tanıtıldı. Yeni telefonlar canlı çeviriler ve nesne silme gibi diğer cihazlarda zaten görünen akıllı özelliklere sahip olacak.


Siri, Bixby ve Alexa gibi akıllı asistanlara ek olarak şirket çok yönlü kişisel asistanı Ella’yı da duyurdu. Ella toplantılar ayarlayabilecek, haberler ve Google’da aratılabilecek sorular sormak gibi diğer otomatik özellikler sağlayabilecek. Tecno, fotoğrafların üretken yapay zeka kullanılarak geliştirilebileceğini ve motorun portreler de oluşturabileceğini açıkladı.


Tecno’nun dikkat çektiği ilginç bir özellik de yapay zekanın görüntüleri Güneydoğu Asya, Güney Asya, Afrika, Orta Doğu, Avrupa ve Amerika gibi farklı bölgelere uyarlayabilecek olması. Son olarak firmanın Tecno AI özelliklerinin telefonlara ne zaman geleceği konusunda herhangi bir ayrıntı vermediğini ekleyelim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x